Burgemeester Westland roept op tot dialoog

Sjaak van der Tak

Burgemeester Westland roept op tot dialoog

Honselersdijk 11.02.2014 - De burgemeester heeft een open brief aan FloraHolland, FNV en CNV gestuurd in verband de stakingsacties die momenteel plaats vinden.

 

Hieronder de inhoud 

Geachte directie van FloraHolland, bestuursleden van FNV en CNV,

Voor de Greenport Westland, de grootste glastuinbouwgemeente ter wereld, is het sierteeltcluster van groot belang. Er zijn in onze gemeente vele sierteelt gerelateerde bedrijven gehuisvest, en veel inwoners van onze gemeente vinden hun werk in deze sector. De kracht van dit belangrijke cluster hangt voor een groot deel samen met de aanwezigheid van de bloemenveiling. De veiling vormt het hart van het cluster, waar elke dag opnieuw grote hoeveelheden bloemen en planten worden afgezet van kweker naar koper.

In Greenportverband zetten we ons als overheden samen met de sector in voor versterking van de glastuinbouw en daarmee de sierteeltcluster. Dit in het belang van de economische kracht van onze regio en de daarmee samenhangende werkgelegenheid.

Helaas moeten we constateren dat de gezamenlijkheid binnen de bloemenveiling op dit moment onder druk staat. De reorganisatie binnen FloraHolland heeft geleid tot onrust onder de medewerkers en vervolgens tot stakingen die donderdag 6 februari zijn begonnen en nu nog altijd voortduren.

Deze stakingen hebben gevolgen die verder gaan dan de bedrijfsvoering van de bloemenveiling. Kwekers en handelsbedrijven worden hier evenzeer door geraakt, waardoor de economische kracht van de sector, die in deze tijd al onder druk staat, nog verder onder druk komt te staan. Juist in deze tijden is een gezamenlijk optreden nodig om de crisis het hoofd te kunnen bieden.

Ik roep u dan ook op om opnieuw in gesprek met elkaar te gaan; goed naar elkaars wensen en belangen te luisteren en te werken aan een overbrugging van uw meningsverschillen. Ik wens u daarin alle wijsheid toe!

Hoogachtend,

Sjaak van der Tak

burgemeester gemeente Westland en voorzitter Greenport Holland Overheden

De ZomerLeesBingo gaat weer van start! Meer info - Ga je mee op belevingstour door Midden-Delfland? Meer info - Openbare vergadering Culturele Raad Maassluis op 26 juni Meer info - In Stappen: de start van jóuw Carrière Meer info - Openlucht concerten Rotterdam aan Zee Meer info - Minicursus Wilde bijen Meer info - Gratis Seniorenshow aan de Koningin Emmaboulevard Meer info - Skinner in WPC Nederland 3 Meer info - Rotterdamse grungeband My Own Army in WPC Nederland Drie Meer info - De Honselse Feestweek komt er weer aan Meer info - Eindvoorstelling Papillon in WestlandTheater De Naald Meer info - Meedoen met de waterschapsverkiezingen? Meer info - Maassluise boeken- en platenmarkt op 30 juni Meer info - Orgelconcert Arjen Leistra in Maassluis Meer info - Your Navigator speciaal voor ondernemers en groeiende bedrijven Meer info - Jachthaven Schipluiden breidt supportersnetwerk uit Meer info - KBO “Kas & Kust” de boer op! Meer info - F.O.D.bij Nederland 3 Meer info - Laatste actie Operatie Steenbreek in De Lier Meer info - Muziek op het Heulse plein! Meer info - Flinke gaslucht bij sportcentrum Vlaardingen Meer info - Kinderen organiseren unieke pyjamadag Meer info - Einduitvoeringen Muziekleerlingen op 23 juni Meer info - Belangrijk verkeersbericht voor scholieren Meer info - Westlandse Molendag op 30 juni Meer info