Koude decembermaand drukte veilingprijzen

Geplaatst door Westlanders.nu op 11/01/2011 17:46 - Gewijzigd op 11/01/2011 18:12

Honselersdijk 11.01.2011 - Het KNMI sprak van december 2010 als zeer koude maand met een gemiddelde temperatuur van min 1,1?C, ruim 5 graden onder het gemiddelde.

De neerslag - die er viel- was voornamelijk in de vorm van sneeuw en een deel van het openbare leven in ons land en de landen om ons heen was zelfs tijdelijk ontwricht. Vrachtwagens reden niet en vliegtuigen bleven aan de grond. Ook vorig jaar hadden we te kampen met hevige sneeuwval, toen viel deze periode echter pas in de week voor Kerst in.

Naast een kleinere binnenlandse productie, kwam er ook minder import het land binnen. De markt- en straathandel lag gedurende de gehele maand nagenoeg stil en ook de exporthandel had veel moeite om de bestelde bloemen en planten op tijd op de juiste plaats te krijgen. Uiteindelijk viel de omzet over de laatste maand van het jaar 11,3% lager uit dan in 2009 bij 7,8% minder volume; de middenprijs leverde met € 0,344 1,3 cent in.

Bloemen krijgen gevoelige tik
Bij de snijbloemen moet Amaryllis het eigenlijk vooral van deze periode hebben. Het aanbod viel 4,2% groter uit, maar de prijs ging met € 0,704 onderuit; dit scheelde 16,4 cent met vorig jaar. Een ander typisch kerstproduct, Ilex, wist zich beter te handhaven. Bij 1,4% minder stelen bleef de middenprijs hangen rond € 0,447.
Tulp en Cymbidium boekten hogere middenprijzen, maar zij hadden hiervoor wel een forse inkrimping van de aanvoer nodig van resp. 21,5% en 15,4%. Lelie en Anthurium kenden eveneens een veel kleiner aanbod, maar bij deze producten viel de prijs desondanks nog lager uit dan in december ’09. Ook de Chrysantenafzet verliep niet vlot. In totaal werd er 12,8% minder bloemenomzet gerealiseerd in december bij 7,4% minder stelen. De middenprijs kwam uit op € 0,227; dit was 1,3 cent minder dan 2009.

Kamerplanten vooral minder in aantal
Seizoenplanten als Kerstster, Pothyacint en Potamaryllis waren weer prominent aanwezig. Kerstster realiseerde een kleiner aanbod (-5,6%) dan in de vergelijkbare maand van vorig jaar en dit had een positieve uitwerking op de middenprijs, die met bijna € 1,02 fors hoger was dan vorig jaar. Ook Pothyacint bracht ruim 4 cent meer op bij 4,7% minder stuks. Potamaryllis deed het daarentegen wat minder goed.

Phalaenopsis is en blijft echter op afstand de grootste vertegenwoordiger in deze groep. Ook deze plant kwam in minder groten getale (-6,4%); hier ontstond lucht voor een prijsstijging van ruim 4 cent. Anthurium en Cyclamen hadden het moeilijk evenals Dracaena, de enige groene plant uit deze top 10. December kende bijna 9% minder kamerplantenverkopen bij 10,8% minder stuks dan in 2009. Gemiddeld leverde een plant € 1,464 op; 4,4 cent meer dan in 2009.

Tuinplanten nauwelijks van belang
Tuinplanten zijn in december van ondergeschikt belang. Wel is het interessant om te zien in hoeverre ook hier de seizoensproducten zich manifesteren. Helleborus is zo’n typisch kerstproduct. Een iets kleiner aanbod leidde tot fors lagere prijzen. Een middenprijs van € 2,555 betekende 34,5 cent minder dan in december ’09. De tuinplantenomzet in december viel 11,6% kleiner uit bij 16,6% minder volume.

Winterwandeling Midden Delfland op 19 januari Meer info - Scholenproject bij het Westlands Dag Orkest Meer info - Open dag rechtbank Rotterdam op zaterdag 25 januari Meer info - Junior iQafé+ met DJ Erik Arbores Meer info - Westlanders.nu vacaturebank voor een baan of personeelstekort Meer info - Stichting iQ+ organiseert iQafé+ Xl-leren Meer info - Supplier Support Medewerker Westland Meer info - Commercieel Medewerker Binnendienst Westland Meer info - Manager Arbeid Westland Meer info - (Aankomend) Teeltmanager Zeeland Meer info - Teamleider Gewasverzorging Zeeland Meer info - Winterwandeling op zaterdag 1 februari Meer info - De Nationale Voorleesdagen: voorlezen is elke dag een feest! Meer info - Stoere jongeren gezocht! Meer info - Timmerman Utiliteitsbouw Westland Meer info - Projectleider / Werkvoorbereider Staalbouw Westland Meer info - Financieel Administratief Medewerker m/v Westland Meer info - Medewerker Klantenservice Bloemen- en Plantenexport (20 uur p.w.) Westland Meer info - ICT Medewerker Lansingerland Meer info - Logistiek Medewerker Lansingerland Meer info - Logistiek Coördinator Westland Meer info - Accountmanager Binnendienst Italië Westland Meer info - Allround Schermmonteur Westland Meer info - Allround Onderhoudsmonteur Westland Meer info - Productiemedewerker / Orderpicker (kwekerij) Westland Meer info - Scouting De Lier komt in (oliebollen)actie! Meer info - Doe mee aan het elfde parochiediner! Meer info - Carnavalsoptocht Blauwkonters op 22 februari Meer info - Winterrommelmarkt in Maasdijk Meer info - Vijfde editie muziekquiz Torpedoloods Meer info - Knoppenwandeling op 2 februari in het Staelduinse Bos Meer info - Schrijfworkshop bij Inloophuis Carma Meer info - Doe mee aan de carnavalsoptocht De Lier Meer info - Regiomiddag Vereniging Ouders Overleden Kind Meer info - Box medewerker Snijbloemen Westland Meer info - Assistent Bedrijfsleider Westland Meer info - Assistent Controller Westland Meer info - Assistent Locatiemanager Westland Meer info - Financieel Medewerker m/v Westland Meer info - Assistent Teamleider Ompak Westland Meer info - Commercieel Medewerker Exoten Westland Meer info - Allround Onderhoudsmonteur Westland Meer info - Veredelaar Westland Meer info - Service Monteur Lansingerland Meer info - Teler Westland Meer info - NIeuwjaarsconcert muziekvereniging Phoenix op 20 januari Meer info - Column; Nieuw! Meer info - OBS de Vlieten gaat het doen! Meer info - Hoofd Technische Dienst Lansingerland Meer info - Teler Lansingerland Meer info