Koude decembermaand drukte veilingprijzen

Geplaatst door Westlanders.nu op 11/01/2011 17:46 - Gewijzigd op 11/01/2011 18:12

Honselersdijk 11.01.2011 - Het KNMI sprak van december 2010 als zeer koude maand met een gemiddelde temperatuur van min 1,1?C, ruim 5 graden onder het gemiddelde.

De neerslag - die er viel- was voornamelijk in de vorm van sneeuw en een deel van het openbare leven in ons land en de landen om ons heen was zelfs tijdelijk ontwricht. Vrachtwagens reden niet en vliegtuigen bleven aan de grond. Ook vorig jaar hadden we te kampen met hevige sneeuwval, toen viel deze periode echter pas in de week voor Kerst in.

Naast een kleinere binnenlandse productie, kwam er ook minder import het land binnen. De markt- en straathandel lag gedurende de gehele maand nagenoeg stil en ook de exporthandel had veel moeite om de bestelde bloemen en planten op tijd op de juiste plaats te krijgen. Uiteindelijk viel de omzet over de laatste maand van het jaar 11,3% lager uit dan in 2009 bij 7,8% minder volume; de middenprijs leverde met € 0,344 1,3 cent in.

Bloemen krijgen gevoelige tik
Bij de snijbloemen moet Amaryllis het eigenlijk vooral van deze periode hebben. Het aanbod viel 4,2% groter uit, maar de prijs ging met € 0,704 onderuit; dit scheelde 16,4 cent met vorig jaar. Een ander typisch kerstproduct, Ilex, wist zich beter te handhaven. Bij 1,4% minder stelen bleef de middenprijs hangen rond € 0,447.
Tulp en Cymbidium boekten hogere middenprijzen, maar zij hadden hiervoor wel een forse inkrimping van de aanvoer nodig van resp. 21,5% en 15,4%. Lelie en Anthurium kenden eveneens een veel kleiner aanbod, maar bij deze producten viel de prijs desondanks nog lager uit dan in december ’09. Ook de Chrysantenafzet verliep niet vlot. In totaal werd er 12,8% minder bloemenomzet gerealiseerd in december bij 7,4% minder stelen. De middenprijs kwam uit op € 0,227; dit was 1,3 cent minder dan 2009.

Kamerplanten vooral minder in aantal
Seizoenplanten als Kerstster, Pothyacint en Potamaryllis waren weer prominent aanwezig. Kerstster realiseerde een kleiner aanbod (-5,6%) dan in de vergelijkbare maand van vorig jaar en dit had een positieve uitwerking op de middenprijs, die met bijna € 1,02 fors hoger was dan vorig jaar. Ook Pothyacint bracht ruim 4 cent meer op bij 4,7% minder stuks. Potamaryllis deed het daarentegen wat minder goed.

Phalaenopsis is en blijft echter op afstand de grootste vertegenwoordiger in deze groep. Ook deze plant kwam in minder groten getale (-6,4%); hier ontstond lucht voor een prijsstijging van ruim 4 cent. Anthurium en Cyclamen hadden het moeilijk evenals Dracaena, de enige groene plant uit deze top 10. December kende bijna 9% minder kamerplantenverkopen bij 10,8% minder stuks dan in 2009. Gemiddeld leverde een plant € 1,464 op; 4,4 cent meer dan in 2009.

Tuinplanten nauwelijks van belang
Tuinplanten zijn in december van ondergeschikt belang. Wel is het interessant om te zien in hoeverre ook hier de seizoensproducten zich manifesteren. Helleborus is zo’n typisch kerstproduct. Een iets kleiner aanbod leidde tot fors lagere prijzen. Een middenprijs van € 2,555 betekende 34,5 cent minder dan in december ’09. De tuinplantenomzet in december viel 11,6% kleiner uit bij 16,6% minder volume.

De hemel zwijgt, maar niet in alle talen, lezing dr. Piet Schelling Meer info - Koopwoningen bijna 9 procent duurder in september Meer info - Medewerker Factuurcontrole M/V Meer info - Pakje kunst bij de Hofboerderij Meer info - Gitaarspeel-marathon voor De Liedjesfabriek Meer info - Super spannend: Kindercollege Halloween en griezelige workshop! Meer info - Logistiek coördinator assistent AGF Meer info - Calculatie softwarebeheerder Meer info - Voorlopige sterftecijfers week 41 Meer info - De Prinsenhof gesloten maar Bibliotheek Maasdijk is open! Meer info - Backofficemedewerker (fulltime) te Naaldwijk Meer info - Depot Operator Meer info - MS Fonds zoekt collectanten Meer info - Stijging werkloosheid in heel Nederland Meer info - Bestuurswijzigingen bij LTC Naaldwijk Meer info - Kerstpakketten inpakmedewerkers gezocht Meer info - Ook bestuurder die op verkeersruzie N210 inreed voor rechter Meer info - Gemeenten financieel sterk afhankelijk van overheid Meer info - Zwart stof in Hoek van Holland toch van kolen Meer info - Ouderen missen culturele activiteiten Meer info - Assistent Bedrijfsleider Meer info - De geschiedenis van Ter Heijde (1/3) Meer info - Column; Het kantelpunt Meer info - Productie Engineer Meer info - Junior Project Manager Meer info - Online Bazar Pubquiz 2020 verzorgd door de Quiz Brothers op 7 november! Meer info - Stand van zaken Nederlandse economie halverwege 2020 Meer info - Douanehuisje oktober: Mijn naam is Coco en ik ben ambachtelijk kunstenaar Meer info - Solo expositie van Adrie Huisman in Hofboerderij: “Book Art”. Meer info - Medewerker Productmanagement Meer info - Kom naar het Papercafé in Bibliotheek De Lier Meer info - Orderpicker snijbloemen parttime Meer info - Binnen twee jaar bouwstart voor 150.000 sociale huurwoningen Meer info - Plaatbewerker Meer info - Monteur Werktuig Binnendienst Meer info - Accountmanager New Business Meer info - Ortho Billet zoekt per direct assistent(e) Meer info - Nieuwbouw Kerkstraat Kwintsheul valt iets duurder uit Meer info - Verscheidenheid toepassen bij eindafrekening NOW Meer info - Aanpak CEO- en factuurfraude tegen cybercriminaliteit Meer info - The Maranto 's starten weer met trainingen Meer info - Overvliegdag bij Scouting Kwintsheul Meer info - Scouting Polanen gaat weer als een raket Meer info - Wet kansspelen op afstand uitgesteld tot 1 maart 2021 Meer info - De Zonnebloem Maassluis is op zoek naar vrijwilligers Meer info - Fulltime Logistiek medewerker magazijn Meer info - Samenwerkingsovereenkomst getekend voor centrumplan Honselersdijk Meer info - (Junior/Senior) industrieel spuiter Meer info - Kunstwerk van de Maand september: Baanwagen Meer info - Heb jij al van Castello gehoord? Meer info