Koude decembermaand drukte veilingprijzen

Geplaatst door Westlanders.nu op 11/01/2011 17:46 - Gewijzigd op 11/01/2011 18:12

Honselersdijk 11.01.2011 - Het KNMI sprak van december 2010 als zeer koude maand met een gemiddelde temperatuur van min 1,1?C, ruim 5 graden onder het gemiddelde.

De neerslag - die er viel- was voornamelijk in de vorm van sneeuw en een deel van het openbare leven in ons land en de landen om ons heen was zelfs tijdelijk ontwricht. Vrachtwagens reden niet en vliegtuigen bleven aan de grond. Ook vorig jaar hadden we te kampen met hevige sneeuwval, toen viel deze periode echter pas in de week voor Kerst in.

Naast een kleinere binnenlandse productie, kwam er ook minder import het land binnen. De markt- en straathandel lag gedurende de gehele maand nagenoeg stil en ook de exporthandel had veel moeite om de bestelde bloemen en planten op tijd op de juiste plaats te krijgen. Uiteindelijk viel de omzet over de laatste maand van het jaar 11,3% lager uit dan in 2009 bij 7,8% minder volume; de middenprijs leverde met € 0,344 1,3 cent in.

Bloemen krijgen gevoelige tik
Bij de snijbloemen moet Amaryllis het eigenlijk vooral van deze periode hebben. Het aanbod viel 4,2% groter uit, maar de prijs ging met € 0,704 onderuit; dit scheelde 16,4 cent met vorig jaar. Een ander typisch kerstproduct, Ilex, wist zich beter te handhaven. Bij 1,4% minder stelen bleef de middenprijs hangen rond € 0,447.
Tulp en Cymbidium boekten hogere middenprijzen, maar zij hadden hiervoor wel een forse inkrimping van de aanvoer nodig van resp. 21,5% en 15,4%. Lelie en Anthurium kenden eveneens een veel kleiner aanbod, maar bij deze producten viel de prijs desondanks nog lager uit dan in december ’09. Ook de Chrysantenafzet verliep niet vlot. In totaal werd er 12,8% minder bloemenomzet gerealiseerd in december bij 7,4% minder stelen. De middenprijs kwam uit op € 0,227; dit was 1,3 cent minder dan 2009.

Kamerplanten vooral minder in aantal
Seizoenplanten als Kerstster, Pothyacint en Potamaryllis waren weer prominent aanwezig. Kerstster realiseerde een kleiner aanbod (-5,6%) dan in de vergelijkbare maand van vorig jaar en dit had een positieve uitwerking op de middenprijs, die met bijna € 1,02 fors hoger was dan vorig jaar. Ook Pothyacint bracht ruim 4 cent meer op bij 4,7% minder stuks. Potamaryllis deed het daarentegen wat minder goed.

Phalaenopsis is en blijft echter op afstand de grootste vertegenwoordiger in deze groep. Ook deze plant kwam in minder groten getale (-6,4%); hier ontstond lucht voor een prijsstijging van ruim 4 cent. Anthurium en Cyclamen hadden het moeilijk evenals Dracaena, de enige groene plant uit deze top 10. December kende bijna 9% minder kamerplantenverkopen bij 10,8% minder stuks dan in 2009. Gemiddeld leverde een plant € 1,464 op; 4,4 cent meer dan in 2009.

Tuinplanten nauwelijks van belang
Tuinplanten zijn in december van ondergeschikt belang. Wel is het interessant om te zien in hoeverre ook hier de seizoensproducten zich manifesteren. Helleborus is zo’n typisch kerstproduct. Een iets kleiner aanbod leidde tot fors lagere prijzen. Een middenprijs van € 2,555 betekende 34,5 cent minder dan in december ’09. De tuinplantenomzet in december viel 11,6% kleiner uit bij 16,6% minder volume.

Kinderen in ziekenhuizen met paaseitjes verwend Meer info - Veel meer huizen verkocht in 4e kwartaal 2020 Meer info - Seniorenwoningen aan de Kerklaan in Wateringen Meer info - Strandwandeling met jongvolwassenengroep Inloophuis Carma Meer info - HR-assistent Meer info - CV-monteur Meer info - Online bijeenkomst Werk en kanker Meer info - Bouw 75 sociale huurwoningen bij De Kade Meer info - Tjilp festival voor kinderen Meer info - Medewerker sfeer en interieur (30 uur) Meer info - Minder scholen gesloten dan tijdens tweede coronagolf Meer info - Winkelmedewerker Camping artikelen Meer info - Volgende week oefening Port Defender in de haven Meer info - Logistiek medewerker tuincentrum Meer info - Geef ze een trap Meer info - Test je personeel GRATIS en snel! Meer info - Recruitment Consultant Meer info - Collectanten gezocht voor MS collecteweek van 28 juni t/m 3 juli Meer info - Paasontbijt in quarantaine? Meer info - Wilde bijen in je tuin Meer info - Massage bij kanker Meer info - Kunstwerk van de Maand april 2021 De Rietvogels Meer info - Commercieel medewerker binnendienst Meer info - (Ervaren) Schilder Meer info - (Aankomend) Teamleider Kwekerij Meer info - Welpen volgen goede voorbeeld Scouts op eigen Boomplantdag Meer info - 18 april 2021 lentewandeling Meer info - Aankomend Locatiemanager (M/V) Meer info - Marije van der Lee wint Hanneke de Haes-award 2021 Meer info - Subsidieregeling voor evenementen bij annulering Meer info - Uitrijder Bloemenveiling Naaldwijk (parttime) Meer info - R&D Engineer Meer info - Junior Project Manager Meer info - Werkloosheid in februari niet verder omhoog Meer info - Machine Operators Meer info - Collegevragen over toekomstplannen zwembad De Waterman Meer info - Ondernemers in hart en nieren! Meer info - Kapsalon Haarvisie opent eerste nieuwe coronaproof salon van Nederland Meer info - Meewerkend voor-man/vrouw productie Meer info - Controller GJ Personeelsdiensten Meer info - Zaken doen met Westlanders.nu Meer info - Nieuwe datum Reünie VV Monster Meer info - Verkiezingen 2021, op welke partij gaat u stemmen? Meer info - Sneltesten in teststraten binnenkort in te zetten als zelftesten Meer info - Coronakapsels: een serie portretten van voor en na de knipbeurt Meer info - Planner Technische Dienst Meer info - Fulltime Logistiek medewerker magazijn Meer info - Ruim 36.000 aanvragen goedgekeurd voor TVL Meer info - Vertraging voor aanschaf nieuwe apps Meer info - Commercial Assistant Meer info