Koude decembermaand drukte veilingprijzen

Geplaatst door Westlanders.nu op 11/01/2011 17:46 - Gewijzigd op 11/01/2011 18:12

Honselersdijk 11.01.2011 - Het KNMI sprak van december 2010 als zeer koude maand met een gemiddelde temperatuur van min 1,1?C, ruim 5 graden onder het gemiddelde.

De neerslag - die er viel- was voornamelijk in de vorm van sneeuw en een deel van het openbare leven in ons land en de landen om ons heen was zelfs tijdelijk ontwricht. Vrachtwagens reden niet en vliegtuigen bleven aan de grond. Ook vorig jaar hadden we te kampen met hevige sneeuwval, toen viel deze periode echter pas in de week voor Kerst in.

Naast een kleinere binnenlandse productie, kwam er ook minder import het land binnen. De markt- en straathandel lag gedurende de gehele maand nagenoeg stil en ook de exporthandel had veel moeite om de bestelde bloemen en planten op tijd op de juiste plaats te krijgen. Uiteindelijk viel de omzet over de laatste maand van het jaar 11,3% lager uit dan in 2009 bij 7,8% minder volume; de middenprijs leverde met € 0,344 1,3 cent in.

Bloemen krijgen gevoelige tik
Bij de snijbloemen moet Amaryllis het eigenlijk vooral van deze periode hebben. Het aanbod viel 4,2% groter uit, maar de prijs ging met € 0,704 onderuit; dit scheelde 16,4 cent met vorig jaar. Een ander typisch kerstproduct, Ilex, wist zich beter te handhaven. Bij 1,4% minder stelen bleef de middenprijs hangen rond € 0,447.
Tulp en Cymbidium boekten hogere middenprijzen, maar zij hadden hiervoor wel een forse inkrimping van de aanvoer nodig van resp. 21,5% en 15,4%. Lelie en Anthurium kenden eveneens een veel kleiner aanbod, maar bij deze producten viel de prijs desondanks nog lager uit dan in december ’09. Ook de Chrysantenafzet verliep niet vlot. In totaal werd er 12,8% minder bloemenomzet gerealiseerd in december bij 7,4% minder stelen. De middenprijs kwam uit op € 0,227; dit was 1,3 cent minder dan 2009.

Kamerplanten vooral minder in aantal
Seizoenplanten als Kerstster, Pothyacint en Potamaryllis waren weer prominent aanwezig. Kerstster realiseerde een kleiner aanbod (-5,6%) dan in de vergelijkbare maand van vorig jaar en dit had een positieve uitwerking op de middenprijs, die met bijna € 1,02 fors hoger was dan vorig jaar. Ook Pothyacint bracht ruim 4 cent meer op bij 4,7% minder stuks. Potamaryllis deed het daarentegen wat minder goed.

Phalaenopsis is en blijft echter op afstand de grootste vertegenwoordiger in deze groep. Ook deze plant kwam in minder groten getale (-6,4%); hier ontstond lucht voor een prijsstijging van ruim 4 cent. Anthurium en Cyclamen hadden het moeilijk evenals Dracaena, de enige groene plant uit deze top 10. December kende bijna 9% minder kamerplantenverkopen bij 10,8% minder stuks dan in 2009. Gemiddeld leverde een plant € 1,464 op; 4,4 cent meer dan in 2009.

Tuinplanten nauwelijks van belang
Tuinplanten zijn in december van ondergeschikt belang. Wel is het interessant om te zien in hoeverre ook hier de seizoensproducten zich manifesteren. Helleborus is zo’n typisch kerstproduct. Een iets kleiner aanbod leidde tot fors lagere prijzen. Een middenprijs van € 2,555 betekende 34,5 cent minder dan in december ’09. De tuinplantenomzet in december viel 11,6% kleiner uit bij 16,6% minder volume.

Test zeewaardige waterfiets op 26 augustus Meer info - EP Release \'\'FIRST\'\' @ WPC Nederland Drie Meer info - Oezbeekse delegatie onder indruk van Nederlandse tuinbouwsector Meer info - De Hoek in Zicht: Piet Heijstek over Schilders Nieuwe Waterweg   Meer info - Orgelconcert zaterdag in Groote Kerk Meer info - Steenks Service zoekt assistent-officemanager Meer info - Column; reisgeld! Meer info - Jan Akkerman tijdens de feestweek in Naaldwijk Meer info - Extra shows dit weekend met vuurwerkfestival Scheveningen Meer info - Informatieavond over huidtherapie bij Inloophuis Carma Meer info - Mannenochtend Inloophuis Carma op 17 augustus Meer info - Werkstukken leerlingen onderdeel 33e Zomerbloemententoonstelling Meer info - Webinar 26 september: Uw kind en uitgaansdrugs Meer info - Zomer OCK op 25 augustus Meer info - Monumententocht op 8 september: een combi van 4 monumenten! Meer info - Traditionele dansen door Den Hoornse Folkgroep ‘Kachel’ Meer info - Satans-instrumenten in de RK-kerk Meer info - Kick-off OldStars walking football bij voetbalvereniging KMD Meer info - 112-dag Haaglanden in het Zuiderpark Meer info - Pokemon Challange bij scouting Polanen Meer info - Tuinenfietstocht 18 augustus bij Groei & Bloei Westland Meer info - Boottocht over voormalige tankgracht. Meer info - Bergingsdienst Vreugdenhil zoekt lichte bergingsspecialist Meer info - Derde editie Rijk Zwaan korfbalderby\'s van 18-21 augustus Meer info - Ruim 32 duizend inwoners erbij eerste halfjaar 2018 Meer info