Canadese ganzendrama op de Veilingroute
Geplaatst door Westlanders.nu op 22-06-2019 18:14 - Gewijzigd op 22-06-2019 20:07
Honselersdijk 22.06.2019 - De brandweer van Honselersdijk werd zaterdagavond om 19:10 uur opgeroepen voor een dier in nood aan de Veilingroute.
Een koppel Canadeze ganzen was de Veilingroute overgestoken waar vroeger de Zandheullaan liep, maar werden per ongeluk aangereden door een wagen van de wegwerkers die daar zaterdagavond aan de slag wilden gaan.
Foto archief
Vijf ganzen vonden direct de dood en een zesde vluchtte gewond weg. De dierenambulance werd hierover gebeld, maar aangezien de gewonde vogel in het water zat moest de brandweer ter plaatse komen. Die hebben de gans uit het water gehaald, waarna deze naar vogelopvang De Wulp in Den Haag is gebracht.
De vijf dode ganzen gaan naar de destructie. Het is nog maar de vraag of de gewonde gans het overleeft. De brandweer heeft daarna het wegdek schoongespoten om te voorkomen dat meeuwen er alsnog zouden landen met kans te worden aangereden.
Reacties (20 reacties geplaatst)
De canadese gans wordt bestreden door oa de jagers in het Westland. Ze mogen ze het hele jaar door schieten. Veel jagers kiezen er voor om de ganzen met jongen niet te schieten. In oa Rijswijk worden er volop nesten behandeld. Dwz eieren geprikt en geschud. Zeker worden niet alle nesten gevonden en behandeld.Er wordt dus wel degelijk iets aan gedaan.
Verkeers veiligheid is ook een punt waarom ze bejaagd worden. Nu 'alleen' ganzen dood of gewond. Maar het zal maar een kind van jezijn die gewond raakt omdat ze bv uitwijkt voor ganzen.
De gewonde gans wordt weer opgelapt, als het al lukt komt deze later in het jaar weer vrete en schijten bij een boer. Die belt weer een jager omdat hij ganzen overlast heeft. Ik snap dat men dieren wil helpen, oplappen. Maar een gans?? Er zijn er al zoveel van. Beter dit beest uit zijn lijden te verlossen.
Idd zijn er in Nl veel mensen die dieren leuk vinden. Ik ook. Maar tevaak worden de problemen die een overshot aan bv ganzen geven bij de boeren en grond eigenaren neer gelegt. Als die er wat aan willen doen is het Leiden in last.
Mede door dit soort ongelukken gaan onze verzekeringpremies omhoog.
Sommige mensen zijn blij met de introductie van de wolf. Herten zwijnen en ree-en zullen vaker de weg over vluchten, met als gevolg nog meer aanrijdingen met wild.
Ik kan je vertellen dat een aanrijding met een wildzwijn zomaar een paar duizend euro schade geeft.
Daarom is het belangrijk om het wild te blijven beheren.
Heel veel meer dan andere jaren.
En weer is er een stuk natuur afgepakt van de dieren..wat blijft er nog voor ze over als alles maar wordt volgebouwd..