Gemeente pakt overlast fietsers tijdens markturen aan

Gemeente Westland

Monster 08.11.2014 - Buitengewoon opsporingsambtenaren (BOA’s) van de gemeente Westland gaan scherper controleren op het fietsen in gebieden waar dit niet is toegestaan.


Uit diverse overlastmeldingen die de gemeente heeft ontvangen blijkt dat veel mensen tijdens de markturen over de markt in Monster fietsen. Tijdens de markturen mogen alleen voetgangers de markt betreden.

Omdat dit gevaarlijke situaties op kan leveren voor bezoekers van de markt, gaan de BOA’s van de gemeente Westland vanaf dinsdag 11 november 2014 scherper controleren op het fietsen tijdens de markturen.

Met deze maatregel wil de gemeente de overlast van fietsers terugdringen, zodat het veiliger wordt rondom de markt. Om ervoor te zorgen dat de fietsers de regels blijven naleven worden de controles regelmatig herhaald.

In de periode van 11 november t/m 25 november 2014 zullen de BOA’s preventief optreden. Vanaf 2 december zal er repressief opgetreden worden. 

Reacties (17 reacties geplaatst)

Zie dat er weer eens lekker gecensureerd wordt op deze site? Benieuwd waar mijn reactie gebleven is. Dus als iemand van de redactie duidelijkheid kan scheppen graag, ben toch wel heel erg benieuwd...
dit bericht gaat niet eens om jongeren gefrusteerde mensen jezus bang dat je zelf gestraft word of nooit een leuke jeugd gehad misschien?
Ik snap dit wel, fietsen op de markt gaat niet goed samen met het winkelend publiek. Daarnaast zijn er mogelijkheden genoeg om even om de markt te fietsen of om af te stappen (als je dan toch perse de markt over moet kan iemand best dat fatsoen opbrengen).

Om even in te haken op de discussie:
Het zeuren op de politie en buurtpreventie getuigt van weinig respect voor deze mensen. Als de reageerders hier al weinig respect op kunnen brengen, hoe willen zij dit dan overbrengen op de huidige generatie jongeren? Normen en waarden worden nog steeds vanuit huis, school en de sociale omgeving overgenomen dus geef zelf het goede voorbeeld en behandel de politie, boa en buurtpreventie zelf met het respect wat jij ook wil dat de jeugd ze toont (zodat je zelf minder overlast daarvan ervaart).

De buurtpreventie is vanuit pedagogisch oogpunt een hele verbetering ten opzichte van de politie. Het gat wat geslagen is in de sociale controle (iedereen let op elkaar) doordat iedereen met zichzelf bezig is (de individualisering van de maatschappij) vullen zij goed op door contact te maken met de jongeren, ze aan te spreken op gedrag wat niet hoort en in het algemeen gewoon aanspreekbaar en zichtbaar te zijn voor de jeugd. Als pedagoog schrik ik altijd van mensen die hier dan zo op afgeven, gezien deze mensen vaak ook de ouders blijken te zijn van de jongeren in deze groepen.
@David - Buurtpreventie de ogen en oren van de politie...

De politie zou het ook graag anders willen David maar het is nu 1x een participatie maatschappij geworden!
Bij het (grote) bedrijf waar ik werkzaam ben moeten wij hetzelfde werk ook doen met minder mensen in bijna de zelfde tijd.
En in ons dorp (niet Monster) was het jaren terug ook erg onrustig met de jeugd.
Maar met de buurtpreventie en samen met de politie en gemeente hebben wij dit terug kunnen dringen.
Nu loop ik ook zelf voor de Buurtpreventie en soms heb ik het idee van \"wat gebeurt er nu\" want het is nu erg rustig.
De jeugd is in ons dorp opgegroeid met de Buurtpreventie en zij waarderen ons werk en houden zich erg rustig.
Soms gaan er Buurtpreventen weg omdat er weinig te doen is maar als wij er mee gaan stoppen is de onrust snel terug en kunnen wij opnieuw beginnen.
Het werven van nieuwe Buurtpreventen is moeilijk omdat (bijna) iedereen het te druk heeft maar je kan niet alles op het bord leggen van de politie of gemeente maar we moeten het samen doen.
En wat is nu 3 uur in de 6 weken? Bovendien zijn het over het algemeen gezellige teams bij de Buurtpreventies.
Ga eens een keer (proef) mee lopen met de Buurtpreventie en ervaar zelf eens wat je tegen kan komen en wat je er aan kan doen.
Zelf hoef je niet in te grijpen bij onrust, maar samen met de politie kan je iets oplossen.
De politie komt na een belletje van de Buurtpreventie nl gelijk in actie is onze ervaring. Dus help mee en geef je op voor deze prachtige taak. SAMEN MAAKT STERK!
In reactie op @boos Uiteraard wil ik jullie met alle liefde met rust laten. Absoluut! Maar omgekeerd geldt dat dan ook. Dus niet lallend en schreeuwend door het dorp banjeren om 3.00 uur en onderweg de nodige vernielingen aanrichten. Want dat is natuurlijk de andere kant van het verhaal. Wanneer de meeste mensen slapen blijven dezelfde regels gelden als overdag.
De lieverdjes in Monster \"hangen\" niet alleen maar hoor. Ookal heb ik daar als ouder ook een bloedhekel aan trouwens.. Nee, ze vallen anderen lastig en echt na ieder weekend zijn er weer de nodige verkeersborden gemold. Ze zijn dronken, geen geld om te stappen in de grote stad en gaan daarom maar vervelen op straat. Ze voelen zich heel stoer in een groep. En dan krijg je dit. Nogmaals: hangen moet jezelf weten. Vernielen van spullen is dus NIET ok.
@thijs

Ouders van nu zijn juist gefrustreerd omdat ze met van alles bezig zijn behalve met hun kinderen opvoeden.
Deze ouders kunnen er een voorbeeld aan nemen hoe ik mijn kinderen heb opgevoed!
Altijd lopen er wel mensen te zeiken over jongeren. Omdat ze in dorp zijn. Als we ergens anders gaan zitten is het ook niet goed. Dus laat ons gewoon lekker met rust
Als jullie je zelf eens aan melden bij de Buurtpreventie van Monster. Die zijn de ogen en oren van de Politie.
De Buurtpreventie kan goed wat hulp gebruiken maar daar heb je geen tijd voor zeker?
Ja ik heb kinderen en of ploegendienst en doe al zoveel !!!
Als je maar 2 of 3 uur buurtprevent bent eens in de 6 weken dan scheelt dit al veel overlast.
Denk er eens over na!! SAMEN MAAKT STERK
@nwe vaart: jij bent echt gefrustreerd, zelf geen kinderen kunnen krijgen?
Eigenlijk moeten ze de ouders van die jongelui eens aanpakken, die leren hun kinderen niks meer!
Als ze maar geen last hebben van hun kroost, dat is voor hen het belangrijkste.

Het jongerenprobleem begint in Monster weer aardig de kop op te steken. Het klinkt zo stoer en actief: \"gemeente pakt overlast fietsers aan\". Maar ik snap de mensen heel goed die dit de omgekeerde wereld vinden. Want de echte overlastgevers vind je niet op de markt op klaarlichte dag. Nee beste gemeente: die vind je in datzelfde centrum maar dan wanneer de BOA\'s op 1 oor liggen. DAN moet je de overlast (intimidatie, vernielingen, geluidsoverlast) aanpakken. Maar ja, de gemeente stopt er om 17.00 uur en in het weekend mee. En dan is het natuurlijk heel veilig en gemakkelijk om overdag burgers op de bon te slingeren voor fietsen over de markt. Uiteraard is dit ook een overtreding (klopt helemaal) maar er gebeuren veel ernstigere overtredingen die ongestraft blijven. En juist deze tegenstelling veroorzaakt deze onvrede over de gang van zaken.
Ja nu durven ze wel......
Laat ze maar eens boeven gaan vangen, niets beters te doen ?
Wat jij wil @mark
De Monsterse wereld?

De witte poeder wereld bedoel je...
Volledig mee eens Jacqueline!!! Dit is makkelijk scoren. Het centrum van Monster is zeer onaantrekkelijk in de avonduren en weekenden door groepen jeugd die kinderen lastig vallen. Bij mijn zoon van 10 hadden ze hem tegenhouden terwijl hij daar fietste. Politie zie je nooit. Dit is de omgekeerde wereld. De Monsterse wereld...
pfff laten ze de jongelui eens aanpakken die nu al volop met vuurwerk bezig zijn, en s\' avonds in groepen van 30 man de straten overheersen door te blokkeren en grote mond op te zetten en met scooters over de stoepen en tegen het verkeer in rijden.Maar dan zie je niemand.

Plaats een reactie

U bent vrij om te reageren met behoud van respect en fatsoen. Kleineren is not done. Alle geplaatste reacties worden een paar keer per dag nagekeken en zijn niet direct zichtbaar. Dus even geduld aub.

Praatje Pot: dé gezelligste warme maaltijd - Inschrijving 31ste de Koornmolen Lions Rottemerenloop open - Raadsvergadering dinsdagavond met installatie nieuw college - Nederland telt 6 mensen met apenpokken - Paaszangdienst op 29 mei in hervormde kerk Poeldijk - Open Atelier bij Carma - Column; Wat is de echte bedoeling? - Laatste weekend “Een feest van creativiteit” in de Hofboerderij. - Bijeenkomst ‘Wat als je niet meer beter wordt?’ - Nieuwe app Westlanders.nu voor Google Play - Zomeravond-bridge bij Westlandse Bridge Club - Rotterdam Unlimited Zomercarnaval 2022 - Situatie opvang Oekraïners in Midden-Delfland - Informatieavond ‘Voeding tijdens en na de behandeling van kanker’ - Shaffy & Brass concert 11 juni - Honselse Feestweek geeft het startschot voor de zomer - Westland Ontmoet elkaar op 1 juni - Makers van de beste boeketten gezocht! - Startbijeenkomst Zwerfafvalbrigade Groene strand Zandmotor - Technisch assemblage medewerkers - Tentoonstelling "Vlinder-Rijk Bos" - Tentoonstelling ‘Joden in Vlaardingen’ - Save the date: Staat u al in ons balboekje voor het Herboristenbal? - Cateringmedewerker bedrijfsrestaurant maandag - Programma 29e Westerpop bekend! - Cijfers coronavirus voor dinsdag 3 mei - Vuile was en futuristische beelden in Kunsthalte 6 - 'De Balder opent haar luiken' - Nederland stuurt forensisch opsporingsteam naar Oekraïne - Talentscout zoekt talentscout - Onderzoek OM na uitlatingen bij TV-programma Vandaag Inside - Recruiter Consultant Flex - Cijfers coronavirus voor dinsdag 26 april - Tussenstand opvang Oekraïense vluchtelingen in Nederland - Notarieel Secretaresse - Is Je Smartphone Gehackt? Zo Kun Je het Checken en Voorkomen - Westland Blijft Staan - valpreventie voor senioren - ‘Daadkracht’ opent per maandag 2 mei 2022 een nieuwe praktijk - Westland geeft Warmte 1 mei van start! - Gezocht: collectanten in de week van 27 juni tot en met 2 juli! - Kabinet; eind 2022 geen energie-import meer uit Rusland - Nederland bevriest bijna € 633 miljoen aan Russische tegoeden - Chauffeur (CE) - Facilitair Medewerker - Magazijnmedewerker - Team montessoribasisonderwijs in ’s-Gravenzande zou het liefst morgen al starten - Eén op 5 vrouwen krijgt ongewenste sexuele aandacht - Rusland zetten 15 Nederlandse diplomaten uit - Website Oekraïners.nl voor Oekraïense vluchtelingen - Officiële opening van het Univé Clubhuis in Naaldwijk