Burgemeester Westland roept op tot dialoog

Sjaak van der Tak

Burgemeester Westland roept op tot dialoog

Honselersdijk 11.02.2014 - De burgemeester heeft een open brief aan FloraHolland, FNV en CNV gestuurd in verband de stakingsacties die momenteel plaats vinden.

 

Hieronder de inhoud 

Geachte directie van FloraHolland, bestuursleden van FNV en CNV,

Voor de Greenport Westland, de grootste glastuinbouwgemeente ter wereld, is het sierteeltcluster van groot belang. Er zijn in onze gemeente vele sierteelt gerelateerde bedrijven gehuisvest, en veel inwoners van onze gemeente vinden hun werk in deze sector. De kracht van dit belangrijke cluster hangt voor een groot deel samen met de aanwezigheid van de bloemenveiling. De veiling vormt het hart van het cluster, waar elke dag opnieuw grote hoeveelheden bloemen en planten worden afgezet van kweker naar koper.

In Greenportverband zetten we ons als overheden samen met de sector in voor versterking van de glastuinbouw en daarmee de sierteeltcluster. Dit in het belang van de economische kracht van onze regio en de daarmee samenhangende werkgelegenheid.

Helaas moeten we constateren dat de gezamenlijkheid binnen de bloemenveiling op dit moment onder druk staat. De reorganisatie binnen FloraHolland heeft geleid tot onrust onder de medewerkers en vervolgens tot stakingen die donderdag 6 februari zijn begonnen en nu nog altijd voortduren.

Deze stakingen hebben gevolgen die verder gaan dan de bedrijfsvoering van de bloemenveiling. Kwekers en handelsbedrijven worden hier evenzeer door geraakt, waardoor de economische kracht van de sector, die in deze tijd al onder druk staat, nog verder onder druk komt te staan. Juist in deze tijden is een gezamenlijk optreden nodig om de crisis het hoofd te kunnen bieden.

Ik roep u dan ook op om opnieuw in gesprek met elkaar te gaan; goed naar elkaars wensen en belangen te luisteren en te werken aan een overbrugging van uw meningsverschillen. Ik wens u daarin alle wijsheid toe!

Hoogachtend,

Sjaak van der Tak

burgemeester gemeente Westland en voorzitter Greenport Holland Overheden

Gratis computerles voor senioren Meer info - Kies je klus in Midden Deflland Meer info - Kleurrijke inhoud op de Negenmaandenbeurs Meer info - Leerlingen Johannesschool op onderzoek Meer info - Haags powertrio LaBomba in de Muziekzolder Maasdijk Meer info - Pop-Up Atelier in Koningshoek Maassluis Meer info - Orgelconcert 3 maart met Arjan Breukhoven Meer info - Dart-toernooi op zaterdag 17 maart Meer info - Terre des Hommes Westland doet mee aan NLdoet Meer info - Maak je sterk tegen MS en doe mee met MS Motion Rotterdam! Meer info - Speeldata van de Cosy Rockers Meer info - Westland Verstandig komt vrijdag naar de Noviteit in Monster Meer info - Veilig op weg met Bosch Car Service Meer info - Goed doel maakt kans op sponsorcheque van 1.000 euro Meer info - Maandag 5 maart Debat over Sport en Gezondheid Meer info - Joke Verweerd spreek over Thema Opstaan Meer info - Verkiezingsdebat over Sport en Cultuur Meer info - Douanehuisje maart: Marianne van der Lecq en Marlène van der Loos Meer info - Graaf en vind! workshop archeologie voor de jeugd Meer info - De passie van Pasen in \'s-Gravenzande Meer info - “Vormgeven aan (eigen) uitvaart”; een informatieavond in de bibliotheek Meer info - Samenwerken voor nieuw schoolplein Meer info - Zieke essen als basis voor historische huizen in Broekpolder Meer info - 59ste editie van de Maassluise Muziekweek Meer info - Aaf Brandt Corstius te gast in Bibliotheek Monster Meer info